Informacije o projektu v slovenščini

Sprostite socialni uspeh

Za posameznika so socialne veščine ključnega pomena, saj lahko zgradijo pozitivne odnose, vzpostavijo učinkovito komunikacijo in omogočajo konstruktivni dialog z drugimi. Vendar pa lahko na razvoj teh veščin vplivajo ali pa ga ovirajo, različni dejavniki, vključno s tehnologijo, kulturnimi premiki in družbenimi spremembami. Šibke socialne veščine lahko vodijo do izzivov pri oblikovanju in vzdrževanju pomembnih medosebnih odnosov, kar lahko pri osebi povzroči občutke izoliranosti in osamljenosti. Poleg tega se lahko milenijci na teh področjih, soočajo s težavami pri iskanju zaposlitve in imajo lahko težave z akademsko uspešnostjo, kar lahko vpliva na njihovo splošno kakovost življenja. Zato je ključnega pomena oceniti socialne kompetence generacije milenijcev, ki so jo oblikovale drugačne izkušnje in okolja kot prejšnje generacije.

Naš cilj

“Preverjanje socialnih kompetenc za milenijce” (SCCM) je evropski projekt, financiran v okviru programa Erasmus+. Osredotočeni smo na posebne socialne veščine in kompetence, ki jih milenijci danes potrebujejo za doseganje kariernega uspeha, vključevanje v državljanske aktivnosti in smiselno sodelovanje v družbi z delitvijo skupnih vrednot.

   Naši rezultati

Naša zaveza je nasloviti prav posebne potrebe generacije milenijcev z:

Posebnim orodjem za ocenjevanje socialnih veščin, zasnovanim in oblikovanim posebej za milenijce

Paketom virov za individualno usposabljanje z izčrpnim gradivom

e-Platformo in mobilno aplikacijo za pametne telefone, ki vsebujeta vsa gradiva in zvočne datoteke za enostavno in priložnostno učenje

Vsa gradiva in orodja so za uporabo brezplačna, namenjena pa mladim odraslim, učiteljem, trenerjem in drugim zainteresiranim stranem v sedmih (7-ih) jezikih: angleškem, nemškem, grškem, italijanskem, španskem, slovaškem in slovenskem. Kot takšna se lahko v različne vidike in ravni izobraževanja, usposabljanja, mladinskih programov in celo na področju športa.

Vsi SCCM intelektualni rezultati so odprti izobraževalni viri, na voljo pod licenco Creative Commons (CC).

Partnerstvo

Partnerstvo sestavlja sedem partnerjev iz sedmih evropskih držav, strokovnjakov na različnih področjih, posvečenih socialnim veščinam in poklicnemu razvoju, kot so poklicno izobraževanje, usposabljanje in coaching.


INI-Novation

vodja projekta

Svetovalno podjetje, Nemčija

SOKO

Projektni partner

Društvo za promocijo socialnh in kulturnih kompetenc, Avstrija

Zavod GEA

Projektni partner

Inštitut za psihosocialno svetovanje in socialne inovacije, Slovenija

QUALED

Projektni partner

neprofitna organizacija, Slovaška

GUNET

Projektni partner

Grška Univerzitetna Mreža, Grčija

MISOFONIA

Projektni partner

Italijansko združenje za mizofonijo, Italija

The UPV

Projektni partner

Politehnična univerza iz Valencije, Španija